10 Temmuz 2007 Salı

Turkcell "macerası" :)

Turkcell'de staj yapıyorum bu yaz. Ama stajdan daha çok bi macera gibi. Su anda da mesai bitimi yaklaşıyo ve Turkcellden "bizim mekan"dan yazıyorum En alt kattaki stajyer eğitimlerinin yapıldığı bazen cok sıcak bazen de soguk(-_-) toplantı odasından. Böyle diyorum çünkü odadaki klimayla alakalı fenaaa bi durum bu :)

Yaz geleli çok oldu. Okul bitti ve ben ilk defa bu yaz meslek adına ciddi bir ugras vermekteyim Genelde yaz dönemlerim fazla rahat geçerdi onceden normal olarak Ama artık öyle olmayacak. 3. sınıf bitmek uzere Ogrencilik bitmeye yaklasti.

Burda Turkcell'de gerçekten sıcak bi ortam var. İnsan ilişkileri çok iyi, bi samimiyet var ve her şeyden önemlisi ilgi, uğraş ve verilen değer cok güzel. Kaç kurum vardır ülkemizde stajyerleriyle bu şekilde ilgilenen bilmiyorum.
Bunları biraz da stajyer adayları için yazıyorum diyebilirim.
Turkcell'de stajyerlere asgari ücret veriliyor mesela. Çoğu yerde yok ücretli uygulama. Extra olarak yemekler için verilen ticketlar var(Aylık 240 ytl civarı gibi)
Ve Turkcellin servis ağı çok geniş İstanbulun hemen hemen her yerine servisleri var. Mesai saatleri de 8.00-17.00 arası. Ctesi Pazar tatil tabii.

Stajyer olarak öğleden önce mesai, öğleden sonra da Oracle eğitimleri var burda. Eğitimlerden sonra mesaiye devam.. Ben Platform Services bölümünde çalışıyorum ve Gebze'deyim.. Asn.1 Compiler geliştiriyorum. Bana verilen iş bu. Bir çok open source asn.1 compiler var ama java'da yazılmış open source iyi bir compiler yok. Amaç ortaya böyle bir yazılım çıkartmak. Şimdilik iyi gidiyor çalışmalarım.

Benim durumum genelden biraz farklı burda.. Çünkü Turkcell Tech (Turkcell Teknoloji) stajyeriyim ben ve öğleden önce taaa Gebzedeyim. Turkcell Tech Gebze'de yapılanıyo yeni yeni. Öğleden sonra da Gebzeden Kartala geliyoruz stajyer eğitimleri için. "Taaa Gebze" diyorum çünkü sabahları saat 5.30'da kalkmam gerekiyo Gebze servisini yakalayabilmek için Fatih'ten

Turkcell stajı hakkında anlatacak çok şey olur aslında daha Vakit ayırabilirsem yazarım

1 yorum:

Bilal HATİPOĞLU dedi ki...

Çok içten yazmışsın :))

Devamını bekliyoruz...